BUGAMED HYALURONIC ACID

BUGAMED HYALURONIC ACID medikal saflıkta üretilen bir üründür.

Hyaluronik asit nedir?
Insan vücudunda doğal olarak, özellikle bağ, sinir ve epitel dokularının ekstrasellüler matriksinde, ayrıyetten ciltte, kıkırdakta, eklem (sinovyal) ve göz sıvılarında önemli bir bileşen olarak yer almaktadır. Hyaluronik asit (HA) endojenik, kimyasal olarak N-asetil-D-glukozamin ve D-glukuronik asit içeren bir polisakkarit ailesinden olan en basit üyelerden biri ve sülfat içermeyen glikozaminoglikandır.
Ortalama molekül ağırlığı 0,1 – 10000 kDa arasında değişebilen, yüksek molekül ağırlığı, suda çözünebilen ve lineer dallanmayan stabil bir zincir yapısı olan reolojik özellikler gösterir. Viskoelastik yapısı sebebiyle diğer polimerlere göre çok daha yüksek miktarda su depolama ve su bağlama kapasitesine sahiptir. Suyla vücuttaki basınç gücünü etkisiz hale getirerek dokuların basınca dayanıklı olmasını sağlamakta, dokunun matris yapısı boyunca sinyal iletimi, besin taşıyıcı ve madde geçişi gibi önemli fonksiyonları vardır. Üstelik hücre çoğalması ve yayılmasında, kollajen sentezini artırmasında önemli bir rol almaktadır. Vücutta bulunan Hyaluronik asit miktarı yaşla birlikte azalır ve bu durum ciltte kırışıklıklara neden olmaktadır. Cildin elastikiyetini ve eklemlerin fonksiyonunu doğrudan etkilemektedir. HA’ nın benzersiz reolojik özellikleri, biyouyumlu ve biyobozunur olması tıbbi implantlar ve ilaç salımı gibi birçok biyomedikal, farmasötik ve kozmetik uygulamalarda yaygın olarak tercih edilmektedir.
Sizlere sunmak için çok çalışıyoruz ve kısa süre içerisinde BUGAMED Hyaluronic Acid from rooster comb ürünümüzü sizlere gönderiyor olacağız.
Ön numune talepleri için [email protected] mail adresinden bizlere ulaşınız.

© Bugamed Biyoteknoloji Ltd. 2020. Bütün Hakları Saklıdır.